Kuidas IP kaamerat NAS-iga ühendada?

IP kaameraid saab Surveillance Stationiga kiirelt ja lihtsalt ühendada. Iga Synology salvestusseadmega on kaasas kaks tasuta litsentsi kaamerate ühendamiseks, litsentse saab juurde osta.

IP kaamera lisamiseks tuleb enne veenduda, et kaamera on töökorras ja üle võrgu Synology NAS-ile kättesaadav.

Kõigepealt logige oma Synology NAS-i sisse, minge Package Centeri ikoonile ja Security sektsioonist leiab installitava Surveillance Stationi paketi.

Surveillance Station

Vajutage Install ja oodake, kuni pakett on Synology NAS-i paigaldatud.

Installitud Surveillance Stationi leiab põhimenüüst (vasakul ülel olev ikoon). Sealt võib tirida ikooni hiirega ka töölauale.

Käivitades rakenduse, leiab Surveillance Stationist ikoonid Live View, Timeline, IP Camera, Recording ja Help.

Valige IP Camera ikoon ja Add Cameras (lisa kaamerad):

Surveillance Station

Quick Setup lubab kiiresti ja väheste seadistamistega kaamera lisamist, Complete Setup aga paljude seadete isemääramist.

Sisestage avanenud seadistusaknas kõigepealt kaamera nimi, siis IP aadress. Kui IP aadressi ei tea, siis saab võrgus olevaid kaameraid kohe kõrval oleva otsingunupuga otsida. Kuvatakse nimekiri kõigist leitud kaameratest. Kui tulemusi on palju, võib vajalikku seadet otsida nimega. Nime sisestamise otsingulahter on tabeli kohal.

Peale kaamera leidmist tuleb veel sisestada kasutajanimi ja parool. Kui see on muutmata, siis leiab vaikimisi parooli ja kasutajanime kaamera kasutusjuhendist.

IP kaamera töötamist saab kontrollida Test Connection nupust. Kui kõik on korras, peaks paremale aknasse ilmuma kaamerapilt.

Vajutades Next avaneb uus seaditsusaken, kus saab määrata kaamera väljastatavaid videostriime ja nende kvaliteeti.

Esimene valik Video Format määrab, millises formaadis kaamera videopilti väljastab. Stream Allocation´ist saab määrata, millist striimi näeb erinevatest seadmetest. Näiteks saab valida madalama eraldusvõimega videopildi mobiiltelefoni jaoks, kõrgema kvaliteediga pildi salvestamiseks ja ekraanile optimeeritud kvaliteediga pildi otse arvutist vaatamiseks.

Kõigi videostriimide juures saab määrata, millise suurusega on videokaader, kaadrite arv sekundis, Bitrate ja pildikvaliteet.

Vajutades Next saab järgmisel seadistuslehel muuta kaamera salvestuse seadeid (Recording). Määrata saab ajavahemiku, mille jooksul video salvestatakse, enne ja pärast alarmi salvestatava video pikkust, salvestusruumi suurust gigabaitides jne.

Vajutades Next saate salvesusgraafikuid määrata päevade ja kellaaegade kaupa. Vaikimisi salvestatakse pidevalt kogu aeg. Kui aga on soov näiteks liikumisalarmi käivitada vaid nädalavahetustel, tuleb valida ülevalt valikust heleroheline Motion Detection ning allolevas tabelis valida välja need ruudud, millal peaks liikumisanduri antud häireid salvestama.

Vajutades Finish (Lõpetamine), avaneb IP kaamerate nimekiri, mis on juba seadistatud, sealhulgas ka viimati häälestatud kaamera.

Alarme ja muid seadistusi saab määrata vasakult ülalt peamenüüst.